Sağlık

Tahıllı Kahve ile Zayıflama Yöntemi

TAHILLI KAHVE NEDİR? NE İŞE YARAR?

Tahıllı Kahve ile Zayıflama Yöntemi – Tahıllı kahve ile tok kalarak zayıflayın! Kahve çekirdekleri ile birlikte harmanlanmış yüksek besin değerine sahip olan çavdar ve arpa tahılları günlük tüketilmeye uygun, oldukça lezzetli ve yumuşak içimli bir kahve olarak sizlere sunuluyor…  Gün boyu sizi enerjik kılarken ayrıca kilo vermenizede yardımcı oluyor.

Dünyada ki kahve tüketim alışkanlığından etkilenen ülkemizde artık bir çok markada ve bir çok çeşitte kahve üretilmekte. Bu durumun etkisi tabi ki günlük hayatımıza yansımakta. Çoğu zaman türlü türlü sohbetimize, muhabbetlerimize ya da yalnızlığımıza keyifle eşlik eden Türk kahvemizin yanısıra şimdi sırayı farklı tatlar almakta.

Hayatımızın içinde olan bu lezzeti tüketerek tercihinizi sağlıktan yana yapabilirsiniz. Zengin tahıl içeriği ile size hem enerji veriyor hem tok tutuyor hemde zayıflamanıza yardımcı oluyor. Ve kahve severlerin güzel zamanlarını daha keyifli kılıyor.

Tahıllı kahve içerisinde belli oranlarda çavdar ve arpa karışımı bulunur. 

Peki tahıllı kahve ne işe yarar? Uzmanından olarak araştırdık.

Arpanın Faydaları :

 • Kötü kolesterolü düşürür.
 • Kan şekerini düşürür ve tip 2 diyabeti kontrol altına alarak kalp hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur.
 • Magnezyum oranı yüksek olan arpa vücutta damar hastalıklarına ve yüksek tansiyona zemin hazırlanmasına izin vermez.
 • Dönem dönem insan vücudunda biriken iltihapların (balgam, idrar yolları iltihabı) atılmasında etkilidir.

Çavdarın Faydaları :

 • İçerdiği selenyum, magnezyum, fosfor, manganez mineralleri sayesinde insan vücuduna birçok faydası vardır.
 • Şeker hastalarının tüketebileceği en zararsız tahıldır.
 • Safra kesesi taşlarının oluşumuna engel olur.
 • Kan dolaşımı ile ilgi hastalıkları engeller.
 • Bol lif içermesi sebebiyle kilo kontrolünde etkili bir besindir..
 • Yediğimiz gıdaların bağırsaktan geçişini hızlandırır ve sindirimi kolaylaştırır.
 • Menapoz ve sonrasında ki sıkıntılı dönemlerde ortaya çıkabilecek kolesterolü dengede tutar.

tahıllı kahvenin faydaları

Genel özellikleri ile tahıllar, insan vücudu için  en önemli enerji kaynağıdır;

 • Tahıl ve tahıllı ürünler vitamin, mineral, karbonhidrat ve diğer faydalı besin öğelerini içerir.
 • Tahılların içerisindeki vitaminler en başta E vitamininden oldukça zengindir ve önemli bir B1
 • vitamini kaynağıdırlar.
 • Tahıl içerisinde bulunan lif, vücuttaki glukoz salınımını azaltmakla birlikte kandaki şeker seviyesinin kontrol altında tutulmasını sağlar.
 • Uzun süre midenize tokluk hissi veren tahıllar, kilo kontrolünüzde de etkin bir rol oynarlar.
 • Yapılan bir çok araştırma, tahıl ürünü tüketen kişilerin kolon kanserine yakalanma riskinin epeyce düşük olduğunu göstermiştir.
 • Ayrıca günde en az 3 porsiyon tahıl tüketenlerin bu tüketimi yapmayanlara nazaran daha zayıf kaldıklarını gözlemlenmiştir.

Günlük beslenme alışkanlığınıza tahılı da dahil etmeniz; sizi yaşamınızda daha sağlıklı kılar ve ideal kilonuzu korumada fazlasıyla etkili olur.

Tahıllı Kahve Kullanımı Nasıl Olur?

Tahıllı kahve ile kilo vermek veya kilonuzu korumak, diyet planınıza dahil edebileceğiniz alternatiflerden bir tanesi diyebiliriz. Günlük kahve keyfinize de eşlik edecek olan tahıllı kahveyi öğünlerinizden önce aç karnınıza, sabah ve akşam günde iki defa olmak üzere birer fincan tüketmeniz yeterli.. Dilerseniz sıcak su ile içmenin yanında süt ile de tüketebilir, tercihe göre şeker ile tatlandırabilirsiniz. Ayrıca tarçın ile de tüketimini tavsiye edenler oldukça fazla.. Bu noktada arayış içindeyseniz size Farmasi Nutricoffe Tahıllı Kahve’ yi önerebiliriz. Farmasi Nutricoffee Tahıllı Kahve kullananlar hem lezzetiyle hemde farklı tüketimleriyle ürünü sosyal mecralarda şiddetle tavsiye etmektedirler.

Tahıllı Kahveyi Emziren Anneler de Kullanabilir mi?

Zengin lif içeriğine sahip bu ürünü emziren annelerimiz ‘evet‘ güvenle kullanabilir ve lif sayesinde sütü arttırıcı etkiside olmaktadır. Bunun yanısıra doktorlarınıza da danışmanızı tabi ki tavsiye ederiz. Tüketim oranına sınır getirilebilinir.

Tahilli Kahve Zayıflatır mı?

Tahilli kahveyi tükettiğinizde içerdiği lifler öncelikle midenizde şişkinlik yapar. Bu kesinlikle hazımsızlık veya zararlı bir şişkinlik değildir. Sağlıklı liflerin etkisidir. Bunun yanı sıra tahılların faydasını da almış olursunuz. Böylelikle yemek yeme ya da çok aç olmadığınız halde bir şeyler atıştırma isteğinizin önüne geçmektedir. Sağlıklı bir tokluk hissi veren tahıllı kahveyi sabah akşam düzenli kullanarak kilo verir ya da varolan kilonuzu böylelikle koruyabilirsiniz. Kilo verme sürecinizi desteklemek için yeniden dile getirmiş olalım ki Farmasi Tahilli Kahve ile zayıflayanlar bu ürünü fazlasıyla önermektedirler.

spordan önce tahıllı kahve

Tahıllı Kahve Faydaları Nelerdir?

Gücünüz azalmadan, enerjiniz düşmeden sağlıkla yağ yakımınızı sağlar ve bunun yanında sizi besleyerek formunuzu korur. Kilo verme sürecinizi keyifli kılar. Ayrıca bu noktada spordan önce tahıllı kahve içmek kalori yakımınızı destekler. Spordan sonra içilen kahve kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanmanızda etkin bir rol oynar. Bunun yanı sıra tahıllı kahve kan dolaşımına olumlu etki eder. Yapılan araştırmalarda spordan 30 dakika önce içilen kahvenin 75-90 dakika süresince kan dolaşımını artırdığı gözlemlenmiştir. Metabolizma hızının artması sonucu daha fazla yağ yakımı gerçekleşir.

Bununla birlikte Hindiba Kahve ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu